Magiczne kije – STICKI

Magiczne kije – STICKI

Sticki to nic innego jak dwa mniejsze kije i jeden większy. Wyglądają bardzo niepozornie, charakteryzuje je nieskomplikowana budowa, jednakże cała ich siła drzemie w koordynacji , wyczuciu i wyobraźni. Zabawa stickami polega na podrzucaniu większego kija, posługując się dwoma mniejszymi, wykonując przy tym mniej lub bardziej efektowne akrobacje kija w powietrzu.

Rodzaje sticków:

DEVIL STICK to drewniany kij mający kształt klepsydry; jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych sticków- bardzo szybki i toporny, nieco śliski.

HAND STICKI to pałeczki, za pomocą których wprawiamy w ruch devil sticka. Są zrobione z silikonu lub nim pokryte, dzięki czemu zapewniają odpowiednią przyczepność.

FLOWER STICK to kij z frędzelkowatymi płatkami na końcach, jest cieńszy od devil sticka, a płatki spowalniają jego ruchy, dając w ten sposób nowe możliwości zabawy.

FIRE STICK to kij zbudowany z rurki, która ma na końcu materiał palny, zostaje on podpalony, przez co występy z fire stickami są niesamowicie efektowne i wymagają wielkiej wprawy.

FIREDEVIL STICK to trudniejsza forma, w budowie podobna do devil sticka; istnieją dwie ich wersje- z podpalanymi końcami lub wersja całopalna.

FIREFLOWER STICK to rodzaj fire sticka, różni się od niego tylko posiadaniem płatków na końcach.

GLOW STICKI to devil sticki i flower sticki, które mają przyczepione na końcach pojemniki ze światłem chemicznym na końcach.

UFO STICKI to kije, które mają poprzyczepiane na końcach migające diody.

CIEKAWOSTKI…

Devil sticki zostały przywiezione do Europy z Chin przez francuskich misjonarzy, którzy zauważyli dzieci bawiące się tak dziwnymi zabawkami.

Nazwa devil stick kojarzona była z diabłem; wierzono nawet, że osoby potrafiące posługiwać się kijkami, zawarły pakt z diabłem i zaprzedały mu swoje dusze.

W Anglii przez pewien czas zabawy devil stickami zabronione były pod karą śmierci.

W Afryce devil sticki podrzucane na kilkanaście metrów do góry, służyły do strącania z bardzo wysokich drzew owoców, liści i orzechów, do których nie było dostępu.