Rozwijaj wyobraźnię dziecka poprzez malowanki

Rozwijaj wyobraźnię dziecka poprzez malowanki.

Tanie, zmuszające do kreatywności, ciekawe i uniwersalne od lat. Tak najprościej można scharakteryzować popularne od dawien dawna kolorowanki dziecięce, które dostępne są w każdym jednym sklepie. Na rynku znajduje się ich cała masa, dlaczego? O zaletach malowanek dla maluchów możesz się przekonać, czytając niniejszy artykuł.

Kolorowanki są tak powszechne, że w zasadzie rodzice bardzo często kupują je swoim pociechom zupełnie nieświadomi tego, że z owym zakupem wiąże się sporo rozmaitych atutów. Po pierwsze, nie da się ukryć, że malowanki rozwijają dziecko pod względem intelektualnym. Jak to możliwe? Otóż wszystko za sprawą tego, iż latorośl spędzająca godziny nad nadaniem rozmaitych barw przedstawionemu obrazkowi musi wytężyć umysł oraz pobudzić do pracy swoje szare komórki. Bez pomysłowości nie ma szans na to, aby połączyć ruch ręką z wyborem odpowiedniej kolorem kredki i jeszcze starannie wypełnić poszczególne elementy malowanki właściwym odcieniem.

A zatem można jednoznacznie przypisać malowankom zaletę w postaci treningu umysłowego. Zkolorowankami wiąże się także lekcja sprawności manualnych. Dziecko rozwija swoje zdolności do rysowania, nie wychodzenia poza kontury ukazanych na malunku postaci, zaczyna rozróżniać i stosownie dobierać konkretne barwy kredek czy pisaków, rozpoznaje kształty i poznaje nowe zjawiska. Jest to dla nawet paroletniego szkraba, który dopiero co uczy się trzymania prawidłowo ołówka w rączce doskonała szkoła cierpliwości. By pokolorować cały obrazek, dziecko musi się wykazać determinacją w dążeniu do celu oraz pokornie malować element po elemencie, by uzyskać spójną i zwartą całość. Ponadto nie da się też ukryć, że malowanki są znakomitą formą wyciszenia i zduszenia negatywnych emocji w samym zarodku. Maluch wytęża umysł, ale z drugiej strony odpręża się i relaksuje. Malowanie jest po prostu bardzo wciągające i przyjemne.

Dla kilkulatka taki sposób spędzania wolnego czasu jest tez tożsamy z rozwojem wyobraźni. Brzdąc przyswaja wiedzę z różnych tematyk – poznaje nowe zwierzaki, rośliny, części wyposażenia domowego, przybory szkolne, ciuchy, postaci. W zasadzie poprzez kolorowanki można pokazać swej latorośli cały otaczający nas świat, uzmysławiając mu jak prezentują się poszczególne kształty czy jakie odcienie mają określone elementy rzeczywistości. Tym samym dziecko zapamiętuje wszelką przyswajaną wiedzę na trwałe, bowiem nie uczy się na pamięć, ale trenuje coś praktycznie, a takie umiejętności pozostają na dłużej. Poza tym nie ma chyba wątpliwości, że nauka nie pod przymusem jest o wiele bardziej efektywna i owocuje w przyszłości, chociażby w momencie, gdy nasz szkrab zasiądzie w ławce szkolnej. Kolorowanki śmiało da się więc uznać za zabawkę edukacyjną, która rozwija dziecko intelektualnie i manualnie.