Świat Przyjazny Dziecku

Świat Przyjazny Dziecku

 

Komitet Ochrony Praw Dziecka ogłosił wyniki Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, którego celem było wyróżnienie najlepszych produktów, sklepów oraz miejsc przyjaznych dzieciom.
Wyróżnienia przyznano dla miejsc i produktów, które wspomagają rozwój dzieci, a także wpływają na ich wrażliwość estetyczną.

W tegorocznej, dziewiątej już, edycji Konkursu, udział wzięło 51 firm. Kapituła w składzie: Artur Barciś (aktor, reżyser), Anna Chrostowska – Buzun (psycholog dziecięcy), prof. Adam Frączek (były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie), Mirosława Kątna (Przewodnicząca Zarządu Krajowego KOPD), Magdalena Łazarkiewicz (reżyser, scenarzysta), Robert Myśliński (autor bajek, organizuje spotkania oraz wykłady), Magdalena Stachowiak (pedagog i Szef Zespołu Projektów i PR KOPD), prof. Mieczysław Wasilewski (wykładowca ASP), Dorota Zawadzka (psycholog, Superniania), Magdalena Kordaszewska (www.zabawkowicz.pl) nagrodziła 25 oraz wyróżniła 29 produktów, miejsc oraz sklepów internetowych przyjaznych dzieciom.

Miejsca i produkty nagrodzone w IX edycji Świata Przyjaznego Dziecku:

MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECKU

Nagrody główne:

Mama Mia Cafe
My baby Cafe
Edukado – Akademia Zabawy i Twórczego Rozwoju
Niepubliczne Przedszkole Kolorowy Balonik

Wyróżnienie:

Kredkafe

BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA

Nagroda główna:

Pionizator

Wyróżnienia:

Seria fotelików: Fotelik Chicco Key 1 Isofix, fotelik Chicco Auto Fix, fotelik Chicco Key 2-3
Seria produktów: otulacz do pieluch wielorazowych, pieluszki bawełniane, pieluchy muślinowe,
dodatek antybakteryjny do prania, wilgotne chusteczki, majtki treningowe, bibułki do pieluszek,
proszek do prania (RD Firma Handlowa)

ZDROWIE

Nagroda główna:

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej

Wyróżnienie:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Malarkiewicz i Spółka

ZABAWA

Zabawki dla dzieci w wieku 0–3 lat.

Nagroda główna:

Seria Chicco: Wesoła zagroda, Zestaw gimnastyczny Deluxe, Mówiący ogród
Klocki Rubbablox

Wyróżnienie:

Pluszaki Zawieszaki: Seria Lamaze

Zabawki dla dzieci w wieku 3– 7 lat.

Nagroda główna:

Kid Cars 3D
Gra planszowa „Pewnego razu”

Wyróżnienie:

Gra planszowa Bim Bom
Gra planszowa Miasteczko
Balansujący kaktus Plan Toys

Zabawki dla dzieci w wieku 7-12.

Nagroda główna:

Seria Green Since: Filtr wodny, Eko Bateria, Eko Zegar, Energia Słoneczna, Wirujący Generator
Prądu, Elektrownia Wiatrowa, Stacja Meteo, Lampka Dynamo, Robo-Insekt z Puszki

Wyróżnienie:

Gra planszowa Bumerang

KULTURA

Książki dla dzieci w wieku 0–5 lat.

Nagrody główne:

„Pierwsze urodziny Prosiaczka” (Wydawnictwo Czerwony Konik)
Program Zabawy fundamentalne: przewodnik teoretyczny „Zabawa jest nauką”, książeczki
tematyczne (Transfer Learning Solutions Sp. z o.o.)

Wyróżnienie:

Seria książek „Amelka” (Publicat S.A.)
Seria książek „Basia” (Egmont Polska Sp. z o.o.) „Opowieść o chłopcu, który chciał zostać
delfinem, czaplą, wyżłem i …stonogą” (Gruner Jahr Polska Sp. z o.o.)
Seria książek: „Binta tańczy”, „Lalo gra na bębnie”, „Babo chce” (Zakamarki Sp. z o.o.)

Książka dla dzieci w wieku 5–12 lat.

Nagroda główna:

„Podręczny nieporadnik. Rękawiczka” (Wydawnictwo Czerwony Konik)

Wyróżnienie:

Seria książek: „Piaskowy wilk”, „Piaskowy wilk i ćwiczenia z myślenia, „Piaskowy wilk i
prawdziwe wymysły” (Zakamarki Sp. z o.o.)
Seria „Budowanie charakterów”: „Ważne zadanie”, „Prawdziwy przyjaciel”, „Nieuchronne
konsekwencje”, „Odważny hipcio” (Oficyna Wydawnicza Vocatio) „Owoce i warzywa. Dzieciaki
robią przysmaki” (Pietrusowa Górka S.C.) „Przygody rodziny Mellopsów” (F.H.U. Format)
„Wszystko co można zrobić z papieru” (Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.)
Seria książek „Tsatsiki i Mamuśka”, „Tsatsiki i Tata Poławiacz Ośmiornic” (Zakamarki Sp. z o.o.)

Wydawnictwa edukacyjne

Nagroda główna:

„Cudowne samoloty” (Wydawnictwo Debit Sp. J.)

Wyróżnienie:

„Rok z Lineą” (Zakamarki Sp. z o.o.)

Audiobooki

Nagroda główna:

„Opowieści z zaczarowanego lasu” – seria „Mity greckie” (Akademia Rozwoju
Wyobraźni Buka)

Wyróżnienie:

Seria „Czytaj i Słuchaj” (Ameet Sp. z o.o.)

Płyty z muzyką dla dzieci

Nagroda główna:

„Jazzowanki” (firma 4BNB)

Wyróżnienie:

„PreNatalka dla maluszków także w brzuszku” (firma 4BNB)

Pisma dla dzieci

Nagroda główna:

Pluszaki Rozrabiaki z grą CD, książki i gra planszowa (Egmont Polska Sp. z o.o.)

Wyróżnienie:

Kumpel (AGA-PRESS Sp. z o.o.)
Victor Junior (AGA-PRESS Sp. z o.o.)

Multimedia

Nagroda główna:

Seria gier edukacyjnych: Wizyta u doktora w Myszogrodzie, Życie wokół drzewa, Cyferki,
Świąteczny koszyczek, Pomocnicy Mikołaja (Studio Kreski i Pixela)
Patrick i przyjaciele (PPHU MARKO Sp. J.)
Akademia umysłu: Pamięć, koncentracja, szybkie czytanie – seria programów (Biuro Informatyki
Stosowanej Format)

DOM

Nagroda główna:

Lampka Przytulanka Barbapapa (Mablo)
Składana wanienka Flexi – Bath (Mablo)

Wyróżnienie:

Łóżeczko sosnowe Tymon (Firma Produkcyjno Handlowo-Usługowa Jardrew)
Seria mebli Bianco Fiori (MEBLIK Sp. z o.o.)

DZIECKO W SZKOLE

Nagroda główna:

Seria Alpino Baby (Inter Sp. z o.o.)

Wyróżnienie:

Seria produktów BASE (Inter Sp. z o.o.)
Seria kredek pastelowych COOL PASTEL, JUMBO I AQUA (Firma Handlowa A7)